Jak wyprać kanapę domowym sposobem?

Jak wyprać kanapę domowym sposobem?

  • 1521
  • 0

Kanapa jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu. Możemy ją znaleźć w każdym salonie, oczywiście w różnych wariantach. Spędzając na kanapie bardzo dużo czasu w ciągu dnia, nieraz zdarza się sytuacja, kiedy niefortunnie ją brudzimy. W przypadku niektórych plam są one łatwe do usunięcia i można tego dokonać natychmiast. Inne są cięższe i wymagają dokładnego wyprania. Są też kanapy, które po prostu brudzą się z czasem, tracą swój kolor i trzeba je regularnie prać. Jak do tego podejść, mając pod ręką jedynie domowe sposoby? Sprawdź, który może zadziałać w Twoim przypadku!

Czyszczenia kanapy – jak się do tego zabrać i dlaczego domowe sposoby są najlepsze?

Mnóstwo osób, decydując się na czyszczenie kanapy, od razu sięga po silne detergenty, a nawet płaci grube pieniądze profesjonalnym pralniom, które na miejscu są w stanie dokładnie wyczyścić każdą kanapę. Zanim jednak sięgniesz po te metody, warto sprawdzić, czy nie ma czegoś łatwiejszego, a przy okazji tańszego!

Dlaczego warto zrezygnować z detergentów do prania kanapy? Przede wszystkim dlatego, iż wpływają one na nasze środowisko naturalne, niszcząc je, kiedy dostają się do ścieków i rzek. Nawet wylewane w przydomowych ogródkach mogą poczynić wiele szkód.

Jak wyprać kanapę domowym sposobem? Wystarczy skorzystać z kilku ciekawych wskazówek i poświęcić nieco wolnego czasu, by kanapa lśniła jak nigdy!

Czyszczenie kanapy materiałowej – sprawdź polecane sposoby

Czym wyczyścić kanapę? Jeśli w Twoim salonie stoi kanapa materiałowa, tekstylna, warto wpierw do gry wprowadzić odkurzacz. Regularne odkurzanie może przyczynić się do tego, iż nie będą powstawać trwałe zabrudzenia, które ciężko będzie później usunąć. Kurz może zostawiać bowiem plamy, jeśli zostanie zbyt głęboko wtłoczony w materiał. Pamiętaj więc o odkurzaniu podczas cotygodniowych porządków, dzięki czemu pozbędziesz się kurzu nawet z najgłębszych szczelin.

Jak wyczyścić tapicerkę? Skorzystaj ze znanej i lubianej rolki do czyszczenia odzieży. Ten dość niepozorny gadżet pomoże podczas pozbywania się sierści z kanapy. Jeśli masz w domu psa bądź kota, zainwestuj w taką rolkę. Nie jest droga, a potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Jak wyczyścić kanapę? Soda oczyszczona i cytryna to połączenie wspaniałe w przypadku kanapy materiałowej. Dlaczego? Po wstępnym oczyszczeniu kanapy z kurzu i tych zanieczyszczeń, które udało się wciągnąć odkurzaczem, warto zrobić domową miksturę działającą prawdziwe cuda. Wystarczy połączyć dwie łyżeczki sody oczyszczonej z sokiem pochodzącym z całej jednej cytryny i wymieszać całość. W powstałej miksturze należy namoczyć szmatkę i trzeć kanapę do momentu, aż znikną z niej uporczywe plamy. Zanim jednak wykorzystasz domowy środek do prania kanap na całości, koniecznie sprawdź w niewidocznym miejscu, czy nie wyrządzi on krzywdy tapicerce.

Potrzebujesz posprzątać mieszkanie lub biuro?

Zadzwoń: 509-245-257

Jak usunąć plamy z kanapy jednorazowe? Świetnie w takiej sytuacji sprawdzi się mąka ziemniaczana. Wystarczy plamę zasypać mąką, a następnie bardzo delikatnie, ostrożnymi ruchami wetrzeć całość przy pomocy szczotki. Po kilkunastu minutach należy usunąć mąkę przy pomocy wilgotnej ściereczki bądź odkurzacza.

Czyszczenie kanapy skórzanej

Masz w domu kanapę ze skórzaną tapicerką i również chcesz utrzymać ją w odpowiedniej czystości? Warto na samym początku wiedzieć, iż skórzana tapicerka wymaga innego traktowania, niż materiałowe.

Ekoskóra bądź skóra posiada śliską strukturę, dlatego plamy pochodzę z jedzenia najczęściej wystarczy zetrzeć wilgotną szmatką. Są jednak momenty, kiedy kanapa wymaga nie tylko oczyszczenia, ale również pielęgnacji. Służą do tego specjalne preparaty do skórzanych mebli. Zawierają one składniki, które pozytywnie oddziałują na skórę.

Skóra na Twojej kanapie ma już kilka bądź kilkanaście lat i pozostawia wiele do życzenia? Nie zwlekaj – wypróbuj domowe sposoby, które oferujemy, by przywrócić jej piękny, elegancki wygląd. Zastanawiasz się, co mamy na myśli?

Głównie chodzi tutaj o domowy sposób, na którego składa się ocet wymieszany z oliwą z oliwek. Ocet z oliwą należy dokładnie wymieszać. Najkorzystniej jest przelać miksturę do specjalnej buteleczki wyposażonej w atomizer. Kiedy wszystko masz już przygotowane, wystarczy spryskiwać kanapę partiami i od razu przecierać miękką ściereczką, najlepiej z mikrofibry. Oczywiście, każdy preparat przed użyciem warto wypróbować na małej, niewidocznej części kanapy.

Dlaczego akurat ocet z oliwą z oliwek? Ocet działa świetnie na zabrudzenia, usuwa je, niezależnie od tego, co je charakteryzuje. Z kolei oliwa z oliwek działa natłuszczająco, co jest bardzo dobre dla skórzanej kanapy. Gwarantuje jej również piękny, elegancki połysk.

Jak widać, domowe sposoby na czyszczenie kanapy nie są wcale skomplikowane ani trudne do wykonania. Wystarczą produkty, który każdy z nas posiada w swoim domu i nieco chęci, aby przyczynić się do czystości własnej kanapy. Warto wypróbować te metody, zanim skusisz się na zamówienie pralni, która z pewnością skasują kilkaset złotych za domowe pranie kanapy.

Przeczytaj pozostałe Wpisy