Czego można oczekiwać od profesjonalnej firmy sprzątającej?

Czego można oczekiwać od profesjonalnej firmy sprzątającej?

  • 1196
  • 0

Obecnie na rynku co rusz pojawiają się nowe profesjonalne firmy sprzątające, które kuszą rabatami, bonusami, niższą ceną i szerszym wachlarzem usług. Konkurencja jest spora, walka o klienta – zarówno tego prywatnego, jak i o firmy, trwa w najlepsze. Wynajmując firmę sprzątającą, najczęściej ma się spore oczekiwania, które niestety nie zawsze są spełniane. Czy pretensje klientów są słuszne?

-Czego można oczekiwać od firmy sprzątającej?

-Jaki jest zakres usług firm sprzątających?

-Jak wybrać profesjonalną firmę sprzątającą?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule

Jak wybrać firmę sprzątającą?

Wśród firm sprzątających konkurencja jest ogromna. Z drugiej strony raczej niewiele z nich narzeka na brak pracy. Z czego to wynika?

Zapotrzebowanie na firmy sprzątające nieustannie wzrasta, gdyż ludzie mają dziś coraz mniej czasu na ogarnianie bałaganu i całej przestrzeni. Nawet drobne prace porządkowe stają się nieraz zadaniem nie do wykonania. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i firm. Dzisiaj przedsiębiorstwa, zarówno te mniejsze, jak i większe, nie zatrudniają sprzątaczek, gdyż jest to nieopłacalne. Wynajęcie firmy obniża koszty, choćby z tego względu, że nie trzeba opłacać składek pracowników. Ekipa sprzątająca to również większa elastyczność choćby pod kątem terminów i szerszy usług. Korzystając z profesjonalnych usług sprzątania domu, zaoszczędzi się masę czasu. Jeśli dookoła nas panuje ład, to również łatwiej się skupić. Ekipa sprzątająca siedziby firm i biura to przedkłada się z kolei na profesjonalny wizerunek.

Na co zwracać uwagę, wybierając firmę sprzątającą? 5 wskazówek

  • Opinie byłych i obecnych klientów

Dzisiaj w sieci bez problemu znajdziemy opinie, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, dotyczące poszczególnych firm sprzątających. Warto spojrzeć na najczęściej wymieniane kwestie. Jeśli tych negatywnych jest więcej, to lepiej skorzystać z usług innych firm.

  • Elastyczność terminów

Profesjonalny serwis sprzątający powinien być elastyczny co do terminów wykonywania usług. Nie zawsze da się przewidzieć z wyprzedzeniem, kiedy ogarnięci przestrzeni będzie niezbędne. Ekipa powinna zrobić wszystko, by dopasować się do czasu wskazanego przez osobę zlecającą usługi. Dotyczy to zwłaszcza sprzątania biur, siedzib firm i lokali, ale i w przypadku domów elastyczność terminów jest mile widziana. Jako przykład wystarczy tu podać restauracje – biznes ten jest nieprzewidywalny, a właściciel musi wiedzieć, że może w każdej sytuacji liczyć na firmę sprzątającą.

  • Terminowość

Wyznaczony termin na wykonanie prac porządkowych nigdy nie powinien być przekładany przez serwis sprzątający. Trzymanie się ustaleń co do dni i godziny jest najważniejsze i świadczy o poważnym podejściu do klienta.

  • Rozbudowany zakres usług

Profesjonalna firma sprzątająca oferuje szeroki zakres usług. Kompleksowe czynności sprawiają, że klient nie musi szukać osobnych serwisów do poszczególnych prac. Sprzątanie biur czy mieszkań powinno iść w parze np. z czyszczeniem okien.

  • Dbanie o kontakt z klientem

Profesjonalny serwis sprzątający powinien dbać o kontakt z klientem. Chodzi tu o dyspozycyjność, odbieranie telefonów, oddzwanianie, odpisywanie na wiadomości. Utrudniony kontakt w przypadku tego rodzaju usług jest niedopuszczalny.

Potrzebujesz posprzątać mieszkanie lub biuro?

Zadzwoń: 509-245-257

Zakres usług firm sprzątających

Każda firma sprzątająca posiada określony zakres usług. Najczęściej wybierane są serwisy oferujące rozbudowane, kompleksowe prace. Na rynku działa sporo ekip, które sprzątają zarówno w mieszkaniach i domach, jak i w firmach, halach produkcyjnych, obiektach handlowych, restauracjach i nie tylko. Dobrym rozwiązaniem jest wybór właśnie takiego serwisu sprzątającego. Jeśli natomiast ma się pewność, że będziemy zlecać usługi tylko w domu lub tylko w firmie, to warto zdecydować się na osoby, która posiadają dedykowaną ofertę.

Jak już zostało to wspomniane wyżej, dobra firma sprzątająca świadczy kompleksowe usługi porządkowe. Ogarnia ona przestrzeń zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.

Sprzątanie biur – zakres usług

Wynajmując firmę sprzątającą biura, można liczyć na to, że dostosuje się ona w pełni do wskazanych przez klienta godzin. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w ciągu dnia przez siedziby firm przewijają się zarówno pracownicy, jak i klienci, zatem nie zawsze panują odpowiednie warunki do tego, by serwis działał na pełnych obrotach. Właśnie dlatego większe ogarnianie przestrzeni i generalne sprzątanie powinno się odbywać poza godzinami pracy danej firmy. Regularne odkurzanie biur, ścieranie kurzu, mycie podłóg, czyszczenie powierzchni szklanych, ogarnianie tapicerek to standard.

W przypadku niektórych ekip sprzątających możliwe jest również wynajęcie osoby, która również w ciągu dnia będzie dbała o bieżący porządek, a więc zajmie się wycieraniem błota, co jest przydatne zwłaszcza zimą, a prócz tego opróżnianiem zmywarki, wyrzucaniem śmieci i sprzątaniem toalet. Usługi tego rodzaju są szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku dużych biur. Przydatną usługą, świadczoną przez profesjonalne firmy sprzątające, jest czyszczenie okien na wysokości. Tutaj jednak niezbędne jest posiadanie przez odpowiednich uprawnień.

Sprzątanie na zewnątrz – zakres usług

Dobra firma porządkowa jest w stanie ogarnąć przestrzeń na zewnątrz budynku, w tym również zadbać o zieleń – np. skosić trawę. Zamiatanie śmieci tuż przed wejściem do siedziby budynku, czyszczenie drzwi, odświeżanie wycieraczek lub dywaników, odśnieżanie podjazdu i innych istotnych miejsc – to najczęściej zlecane usługi porządkowe na zewnątrz.

Sprzątanie mieszkań i domów

Firmy sprzątające domy także powinny oferować klientom kompleksowy zakres usług porządkowych. Sprzątnie prywatnych przestrzeni to nie tylko odkurzanie, ścieranie kurzu, mycie łazienki i kuchni oraz przetarcie podłóg. Dzisiaj normą jest mycie okien, czyszczenie mebli, tapicerki i dywanów, a nieraz nawet ogarnianie prania i prasowania. Klienci mają również prawo oczekiwać, że profesjonalny serwis sprzątający będzie umiał się zająć wszystkimi przedmiotami – w tym również cennymi. Wymaga to oczywiście od firmy sprzątającej posiadania profesjonalnych preparatów i sprzętów. Klienci jako oczywistość przyjmują fakt, że dany serwis wie, które środki może do danej powierzchni zastosować tak, by nie spowodować zniszczeń i rys. Osoba korzystająca z usługi sprzątania mieszkania i domu ma prawo oczekiwać, że serwis będzie się w stanie dostosować do indywidualnych wytycznych.

Sprzątanie przydomowych ogródków

Niektóre firmy sprzątające mieszkania i domy oferują również ogarnianie ogródków i zieleni. Skoszenie trawy, grabienie liści, podlewanie kwiatów i dbanie o roślinność w podstawowych stopniu to dla klienta jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie musi on zlecać dodatkowej osobie prac dookoła domu.

Podsumowanie

Firm sprzątająca musi wywiązywać się ze wszystkich obowiązków, które zostały ustalone z klientem. Dobrą praktyką jest spisywanie umowy. Zabezpiecza one interesy obydwu stron i pozwala uniknąć nieporozumień także w kwestii wynagrodzenia. Kompleksowy zakres oferowanych prac to dzisiaj standard, a wszelkie konkrety można na ogół ustalić indywidualnie.

Przeczytaj pozostałe Wpisy