Nowoczesne gadżety, które pomogą ci w sprzątaniu

Nowoczesne gadżety, które pomogą ci w sprzątaniu

 • 1217
 • 0

Wszyscy lubimy, kiedy przestrzeń dookoła nas jest lśniąca, niemniej kto ma na to czas? W końcu na co dzień jesteśmy zabiegani – obowiązki zawodowe i domowe często nas przytłaczają. Bywa tak, że sprzątanie jest czymś, co spychamy na koniec naszego grafiku i w efekcie nieraz po prostu nie mamy siły, by się za nie zabrać. W końcu weekendy nie są od tego, by biegać z mopem, a wieczorami jesteśmy zbyt zajęci. Właśnie z tego względu warto ułatwić sobie zadanie. Na rynku dostępnych jest masa nowoczesnych gadżetów do sprzątania. Dzięki nim zaoszczędzimy czas, a przy tym nie natrudzimy się tak bardzo. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

Robot sprzątający

Robot sprzątający szybko zdobył uznanie klientów – zarówno tych, którzy nie mają czasu na odkurzanie, jak i tych, którzy nienawidzą tej czynności. Urządzenie z miejsca stało się prawdziwym hitem i mnóstwo firm zaczęło oferować coraz to lepsze wersje tego gadżetu. Dzisiaj mamy rzeczywiście szerokie pole do popisu. Możemy zakupić odkurzacze automatyczne, mopy i urządzenia łączące w sobie kilka funkcji – np. odkurzacz, szczotka, mop. Zauważalny staje się olbrzymi rozstrzał cenowy. Czy warto kupić robot sprzątający? Jeśli tak, to dlaczego?

 • Odkurza za Ciebie

Sprzęt, który posprząta za Ciebie, naprawdę ułatwi życie, odciąży z codziennych obowiązków, a do tego sprawi, że w domu zawsze będzie czysto, to marzenie niemalże każdej osoby, dla której ogarnianie podłogi jest drogą przez mękę. Teraz jest to możliwe. Robot sprzątający naprawdę sam odkurzy mieszkanie!

 • Sterowanie przez aplikację

Automatyczny odkurzacz lub mop mogą pracować nawet wówczas, gdy jesteś w pracy. Dzięki aplikacji możesz je w pełni skonfigurować i dopasować do swojej preferencji. W końcu zapomnisz o codziennym odkurzaniu i myciu podłogi. Teraz te czasochłonne i pracochłonne obowiązki wykonają za Ciebie nowoczesne gadżety, a Ty możesz odpocząć.

 • Odkurzanie w dowolnej chwili, bez Twojego udziału

Należy podkreślić, że samoobsługowe sprzęty powinny pracować w miarę często – dzięki temu ograniczymy ilość kurzu we wnętrzach oraz zostanie zachowany porządek. System sprawdza się w każdej sytuacji, także przed spotkaniami towarzyskimi i imprezami w domu. Odpowiednio go skonfiguruj, idź na zakupy, a mieszkanie zostanie posprzątane bez Twojego udziału.

Odkurzacz pionowy

Odkurzacze pionowe, bezprzewodowe już jakiś czas temu stały się niezwykle popularne. Obecnie są jednymi z najpopularniejszych modeli. Dlaczego warto wybrać odkurzacz bezprzewodowy i czy naprawdę może on ułatwić sprzątanie?

 • Poręczność i praktyczność

Pierwsze, na co zwracamy uwagę, wybierając taki sprzęt, to poręczność. Pionowe odkurzacze są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Można je mieć zawsze pod ręką i zajmują niewiele miejsce. Sprzęt bezproblemowo schowamy do szafy lub w jakimś niezauważalnym kącie w domu. Co ciekawe, możemy go nawet zawiesić na ścianie – oczywiście wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy.

 • Wygoda

Pionowy sprzęt odkurzający sprawia, że nie męczymy się podczas sprzątania. Nasze ciało jest w pionowej pozycji, a nie pochylonej, jak w przypadku standardowych odkurzaczy. Nie będziemy już cierpieć z powodu bólu kręgosłupa. Odkurzacz akumulatorowy możemy wyjąć w każdej chwili – sytuacje, kiedy coś rozsypaliśmy lub domownicy nanieśli brud z zewnątrz, nie będą już przysparzać nam żadnych problemów. Posiadając tradycyjny sprzęt, czujemy opory przez rozłożeniem go, podłączaniem do gniazdka i ciągnięciem go po całym mieszkaniu. Teraz zabrudzenia mogą zniknąć w ciągu zaledwie chwili. Odkurzacz pionowy nie posiada worków, dzięki czemu szybko go opróżnimy.

 • Brak kabla

Brak kabla to kolejna zaleta. W końcu nie będziemy mieć problemów z nieustanną zmianą gniazdka i plątaniną przewodów. Odkurzaczem bezprzewodowym dotrzemy w każde miejsce – także w to trudnodostępne. Poszczególne zestawy szczotek umożliwiają perfekcyjne odkurzenie kanap i dywanów.

 • Lekka konstrukcja

Niewielka waga i fakt, że nie musimy ciągnąć za sobą topornej konstrukcji, ogranicza ryzyko zarysowania podłogi. Wszyscy znamy ten ból, kiedy kółeczko odkurzacza pozostawiło rysę. Inwestując w model pionowy, problem ten zniknie. Odkurzacz bezprzewodowy nie stawia oporu i lekko sunie po podłodze.

 • Wszechstronność

Odkurzacze akumulatorowe zyskują ogromna popularność również ze względu na wszechstronność zastosowania. Część modeli bezproblemowo można przekształcić w mniejszy odkurzacz ręczny, który umożliwi posprzątanie choćby w aucie. W zależności od modelu, jaki wybierzemy, mamy do dyspozycji różne końcówki ułatwiające czyszczenie np. tapicerki. Dokonując zakupu, warto zwrócić uwagę na odkurzacze typu 2 w 2, które mają wbudowaną funkcję mopowania.

 • Idealny dla alergików

Odkurzacze ręczne zostaną docenione przez alergików. Wybierając sprzęt, zwracajmy uwagę na system filtracji powietrza. Dzięki temu tuż po posprzątaniu możemy się cieszyć czystszym powietrzem – roztocza nie będą już tak uciążliwe dla osób uczulonych na kurz. Część dostępnych na rynku modeli posiada kilkuwarstwowy system filtracji – sprawia to, że nawet małe drobinki kurzu zostaną wychwycone. Zastosowana technologia – w tym przypadku cyklonowa – działa w ten sposób, że brud zostaje oddzielony od powietrza.

Potrzebujesz posprzątać mieszkanie lub biuro?

Zadzwoń: 509-245-257

Myjka do okien

Mycie okien to czynność czasochłonna i pracochłonna. Warto ją sobie ułatwić. Myjka do mycia szyb sprawdzi się idealnie. Sprzęt przyda się tylko podczas czyszczenia okien, ale też np. luster. Teraz ten obowiązek wykonamy błyskawicznie i to bez specjalnego wysiłku. Dlaczego warto zakupić myjkę do szyb?

 • Oszczędność czasu

Odkładanie mycia okien na nieokreśloną przyszłość jest dosyć częste. Myjka pozwoli zaoszczędzić masę czasu. Wystarczy spryskać okna płynem, a następnie go rozprowadzić i użyć sprzętu ściągającego wodę. Inwestując w porządną myjkę, w zestawie otrzymasz urządzenie rozprowadzające płyn.

 • Lśniące okna

Myjka do mycia szyb pozwoli błyskawicznie się uporać z zanieczyszczeniami i ze smugami. Po rozprowadzeniu płynu zostaje on zassany przez urządzenie. Powierzchnia pozostaje sucha i lśniąca. Już nie musisz polerować szyb i spoglądać, czy nie pozostały na nich smugi.

 • Wygoda

Myjka do mycia okien jest zasilana akumulatorowo lub bateryjnie – sprzęt jest bezprzewodowy i wygodny. Już nie musisz przygotowywać się, zbierać szmatek i martwić się smugami. Poręczna myjka załatwi wszystko. Wystarczy płyn do mycia szyb, myjka i ręcznik papierowy.

Podsumowanie

Nowoczesne gadżety, które pomagają w sprzątaniu, pojawiają się bardzo często. Mają one nam pomóc i uprzyjemnić wykonywanie znienawidzonych obowiązków. Rzeczywiście część z nich pozwala zaoszczędzić czas, jednak pamiętajmy, by wybierać je z głową. Inwestujmy w sprawdzone sprzęty, które cieszą się dobrymi opiniami!

Przeczytaj pozostałe Wpisy