3 przedmioty, które przyspieszą proces sprzątania

3 przedmioty, które przyspieszą proces sprzątania

  • 1202
  • 0

Sprzątanie mieszkania to często droga przez mękę, zwłaszcza to cotygodniowe. Jak jednak utrzymać ład na co dzień? Istnieją sprawdzone patenty na to, jak szybko wysprzątać dom. Do tego celu niezbędne są jednak określone preparaty, jak również kilka sprzętów. Nieodpowiednie akcesoria potrafią skomplikować zwykłe i całkiem proste czynności. Mało tego, mogą one również pozostawiać po sobie ślady w postaci rysek i w efekcie niszczyć nasze rzeczy. Dlatego też tak ważny jest wybór przedmiotów sprzątających, które będą odpowiednie do danej powierzchni, ale też będą wygodne w użyciu. Dzięki temu sprzątanie będzie przebiegać szybciej i bardziej efektywnie. Nie oznacza to wcale, że musimy wydawać majątek na takie gadżety – wystarczy wybierać je z głową. Co przyspiesza proces sprzątania? Co warto zakupić? Jak ułatwić sobie sprzątanie? Poznaj 3 przedmioty, które pozwolą Ci szybko i łatwo posprzątać!

Akcesoria do codziennego sprzątania – ścierki z mikrofibry, gąbki, silikonowe myjki

Gadżetem, bez którego utrzymanie czystości nie byłoby możliwe, jest ściereczka z mikrofibry. Jest to obowiązkowy przedmiot, który powinien się znaleźć w każdym dom. W zasadzie ciężko sobie nawet wyobrazić, jak dużo czasu musiało zajmować wykonanie pewnych czynności i jednocześnie jak bardzo pracochłonne one były. Ściereczki z mikrofibry pozwolą Ci utrzymać w ładzie wiele powierzchni. Mikrofibra jest syntetyczną tkaniną, która składa się z cienkich włókien. Jest ona delikatna, dzięki czemu nie pozostawia rys. Sprawdzi się na co dzień podczas różnych czynności. Przede wszystkim idealnie nadaje się do mycia i wycierania różnych powierzchni. Wyczyszczenie blatu kuchennego, mebli, płyty grzewczej, płyt mdf i wielu innych miejsc, może być teraz bezproblemowe i w dodatku błyskawiczne. Mało tego – ściereczki z mikrofibry doskonale wchłaniają wodę – mogą zebrać dużo więcej płynu, niż same ważą. Pamiętaj, by dopierać je zgodnie z przeznaczeniem – np. te z dłuższym włosiem nie sprawdzą się przy polerowaniu danej powierzchni.

Niezbędnymi akcesoriami sprzątającymi są również gąbki do mycia naczyń. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie bez nich codziennych czynności w kuchni. Idealnie sprawdzą się do mycia naczyń, przecierania różnych powierzchni, ale też usuwania uciążliwych zabrudzeń. Można ją wykorzystać również do przetarcia zlewu, umywalki czy też wanny. Ciekawym rozwiązaniem są również silikonowe myjki, które obecnie cieszą się coraz większą popularnością. Są one wygodne i łatwo utrzymać je w czystości. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że są niezwykle higieniczne – nie wchłaniają one w siebie brudu, bakterii. Po użyciu wystarczy je przemyć.

Myjka do szyb

Mycie okien to znienawidzona czynność. Kto z nas na myśl o przecieraniu i polerowaniu szyb nie zaczyna marudzić i odkładać tego w nieokreśloną przyszłość? Istnieją jednak przedmioty, które sprawiają, że ten przykry obowiązek wykonamy błyskawicznie i to bez specjalnego wysiłku. Mało tego, po użyciu tego gadżetu sprawimy, że mycie okien wcale nie jest pracochłonne i czasochłonna. Myjka do mycia okien zasilane akumulatorowo lub bateryjnie pozwoli błyskawicznie się uporać z zanieczyszczeniami i ze smugami. Po zastosowaniu płynu do mycia szyb wystarczy użyć myjki. W zależności od tego, w jaki konkretny typ myjki zainwestujesz, możesz mieć urządzenie, które pozwoli Ci rozprowadzić środek na szybach, a następnie zebrać płyn. Myjka do mycia okien ładowana akumulatorowo jest wygodniejsza od tradycyjnej ściągaczki do wody lub też innych gadżetów ręcznych. Przedmioty nowej generacji zasysają wodę z szyb i pozostawiają ją suchą, lśniącą i bez smug. Oprócz tych wszystkich zalet, pozwalają one zaoszczędzić masę czasu. Mycie okien będzie przebiegało błyskawicznie i co więcej – nie będzie się wiązało z żadnym wysiłkiem. Jeśli choć raz wypróbujesz Karcher do szyb, to nie będziesz sobie wyobrażał powrotu do tradycyjnego mycia okien.

Odkurzacz i mop

Utrzymanie czystej podłogi na co dzień jest nie lada wyzwaniem. Szybkie odkurzanie, przejechanie mopem to czynności, które są wykonywane przynajmniej dwa razy w tygodniu. Dobry odkurzacz i solidny mop są zatem niezbędne. Jeśli zainwestujemy w sprzęty odpowiedniej jakości, to utrzymanie podłogi w czystości nie będzie stanowiło żadnego problemu i co więcej, zajmie zaledwie kilka minut. Dzisiaj różnego rodzaju samosprzątające roboty biją rekordy popularności. W końcu automatyczny odkurzacz sterowany aplikacją w telefonie to wygoda i komfort. Nie musimy nic robić – wszystko zostanie wykonane za nas. Brak czasu nie będzie już żadną przeszkodą. Wbrew pozorom nie jest to sprzęt wyłącznie dla tych, którym nie chce się odkurzać. Świetnie sprawdzi się również u osób, którym po prostu brakuje czasu na sprzątanie. W toku codziennych obowiązków domowych i służbowych nie jest łatwo utrzymać ład w mieszkaniu. Warto ułatwić sobie w życie. Taką inwestycję doceni każdy.

Potrzebujesz posprzątać mieszkanie lub biuro?

Zadzwoń: 509-245-257

Do utrzymania podłogi w czystości niezbędny jest również dobry mop. Dzisiaj mamy różne modele do wyboru. Tzw. mopy sznurkowe powoli odchodzą do lamusa. Znacznie lepiej sprawdzi się mop płaski, który nie pozostawia na podłodze smug. Przejechanie podłogi takim sprzętem jest bezproblemowe i co więcej, zajmuje znacznie mniej czasu. Wkład do mopa możemy wyprać w pralce, co jest po prostu wygodne. Teraz codzienne umycie podłogi nie będzie stanowiło już żadnego problemu. Mop płaski to sprzęt, w który warto zainwestować – nie kosztuje majątku, a ułatwia codzienne sprzątanie.

Wszyscy wiemy, że utrzymanie porządku w domu wcale nie jest proste. Nieraz nawet może się wydawać, że jest to syzyfowa praca. W końcu po starciu kurzu już po godzinie widzimy kolejne latające pyłki. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, jeśli jesteśmy rodzicami lub mamy zwierzęta. Właśnie dlatego, oprócz wyznaczenia sobie jednego dnia w tygodniu na sprzątanie, dobrze jest również wcielić w życie kilka codziennych nawyków, dzięki którym ogarnianie bałaganu nie będzie już problematyczne. Jeśli dodatkowo będziemy mieli pod ręką kilka przydatnych gadżetów, to czynności sprzątające będą przebiegały błyskawicznie. Zaopatrując się w akcesoria do sprzątania, nie zapomnij również o niezbędnikach, takich jak choćby zmiotka i szufelka. Może się wydawać, że rzeczy ułatwiające utrzymanie porządku są bez sensu, jednak jeśli się zaopatrzysz w te, o których przeczytałeś w powyższym artykule, to naprawdę ułatwisz sobie sprzątanie! Przekonaj się już teraz!

Przeczytaj pozostałe Wpisy