Jakimi nowoczesnymi urządzeniami można posłużyć się przy sprzątaniu?

Jakimi nowoczesnymi urządzeniami można posłużyć się przy sprzątaniu?

  • 1212
  • 0

Nigdy nie masz czasu na sprzątanie? Nie dosyć, że zajmuje zbyt wiele czasu, to na dodatek jest niezwykle męczące? Z pomocą przychodzą Ci najnowsze urządzenia sprzątające. Ułatwiają one zarówno codzienne czynności, jak i te, które wykonujesz raz w tygodniu. Udowadniają, że sprzątanie wcale nie musi być męczącym obowiązkiem.

Porządek w domu nie dosyć, że ma wpływ na nasze zdrowie, to na dodatek poprawia nasze samopoczucie i sprawia, że chętniej relaksujemy się w takiej przestrzeni. Mimo tego, że rosnące tempo życia i nieustanna pogoń pomiędzy domem a pracą sprawia, że na sprzątanie ciężko znaleźć nam czas, to istnieją sposoby, by cieszyć się czystym wnętrzem. Jak to możliwe?

Nowoczesne technologie ułatwiają utrzymywanie domu w czystości i sprawiają, że mamy więcej czasu. Dzisiaj wybór sprzętu AGD jest naprawdę spory. W poniższym artykule podpowiadamy, w które z nich warto zainwestować. Zaczynamy!

3 najskuteczniejsze i najpopularniejsze urządzenia do sprzątania domu

  • Odkurzanie

Odkurzanie jest czynnością męczącą, która na dodatek pochłania sporo czasu, a niestety musimy ją wykonywać dosyć często. Żaden z domowników przeważnie nie kwapi się do tego, by chwycić za odkurzacz. Na szczęście dzisiaj istnieją metody, by ułatwić sobie życie!

  • Odkurzacz pionowy

Już od dobrych kilku lat mamy do czynienia z rosnącą popularnością pionowych odkurzaczy, które nie tylko są w stanie skutecznie zassać kurz i pył zalegający w każdym kącie, ale na dodatek posiadają szereg rozmaitych funkcji, które ułatwiają życie. Przede wszystkim nowoczesny odkurzacz pionowy poradzi sobie z każdą powierzchnią, jest cichy i na dodatek ilość obrotów, jakie na minutę wykonuje silnik, wprost zafascynuje. Co ważne – sprzęt posiada wbudowany akumulator, dzięki czemu pracuje bez zasilania sporo czasu. Samo naładowanie przebiega szybko i bezproblemowo. Lekki i bezprzewodowy odkurzacz pionowy jest również idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nienawidzą ciągnąć za sobą ciężkiego sprzętu i co chwilę sprawdzać, czy jeszcze starczy kabla.

  • Robot samosprzątający

Robot samosprzątający to prawdziwy hit i wybawienie dla wszystkich tych, którzy wiecznie nie mają czasu na odkurzanie, a jednocześnie nie mogą patrzeć na swoje brudne podłogi. Automatyczne odkurzacze są wyposażone w różne funkcje – wszystko zależy tu od tego, na jaką konkretnie wersję się zdecydujemy. Robot jeździ po mieszkaniu, uczy się usytuowania poszczególnych pomieszczeń, rozróżnia powierzchnię, a na dodatek słucha się nas! Za pomocą aplikacji możemy wydawać mu polecenia i wskazywać miejsca, które mają być posprzątane. Wszystko możemy na bieżąco kontrolować. Część modeli jest w stanie nawet samodzielnie opróżnić pojemniki z brudem. Sprzęt posiada wbudowane czujniki, dzięki czemu jest dokładny. Roboty sprzątające są wyposażone w różne systemy. Ogólną zasadą jest jednak to, że docierają one w każdy zakamarek, gdyż mają wbudowane różne systemy szczotek, które przylegają do różnych powierzchni. Poszczególne szczotki są w stanie wymiatać kurz nawet z trudno dostępnych miejsc, z krawędzi, narożników i spod mebli. Warto dodać, że na rynku dostępne są modele, które pozwalają się pozbyć 99% pyłków, roztoczy i alergenów. Zaopatrując się w taki sprzęt, można zapomnieć o odkurzaniu i każdego dnia wracać do czystego domu!

Potrzebujesz posprzątać mieszkanie lub biuro?

Zadzwoń: 509-245-257

  • Mycie okien

Mycie okien to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności. Ciężko się temu dziwić – nie dość, że obowiązek ten pochłania mnóstwo czasu, to a dodatek jest męczący, a efekty nie zawsze nas zachwycają. Smugi są widoczne niemalże zawsze, a myśl o kolejnych poprawkach polerowania nie napawa optymizmem. Istnieją jednak skuteczne sposoby, żeby temu zaradzić.

  • Automatyczny robot do mycia szyb

Automatyczny robot do mycia szyb to idealne urządzenie dla wszystkich osób, które na samą myśl o myciu okien czują zniechęcenie. Robot może być używany do czyszczenia okien, kabin prysznicowych, przeszklonych blatów i innych płaskich powierzchni. Docenią je wszyscy, a najbardziej ci, którzy w domach mają ogromne, wysokie okna. Niektóre modele same wykrywają krawędzie okien oraz innych powierzchni, dzięki czemu na pewno nie spadną. Jak działa automatyczne urządzenie do czyszczenia szyb? Posiada ono wbudowany silnik próżniowy, dzięki któremu sprzęt przyczepia się do szyby. Po włączeniu urządzenia i przyssaniu go do powierzchni możemy odpoczywać.

  • Akumulatorowa myjka

Akumulatorowa myjka nie jest tak zaawansowanym narzędziem jak robot do mycia szyb, niemniej i tak za pomocą tego sprzętu możemy sobie sporo ułatwić. Użycie myjki sprawia, że czyszczenie okien będzie znacznie szybsze, a nieestetyczne smugi już nam nie grożą. Myjka jest prosta w użyciu, a akumulator starcza na naprawdę długi czas, więc bezproblemowo można umyć wszystkie okna w domu. Szyby wystarczy spryskać środkiem czyszczącym, który rozprowadza się równomiernie na powierzchni za pomocą specjalnego urządzenia. Na koniec brudną wodę zbiera się myjką. Cały proces zajmuje zaledwie chwilę, a efekty są olśniewające.

Marzenie dotyczące tego, by wszystkie akcesoria do czyszczenia zmieścić w jednym, się spełnia! Dzisiaj dostępne są urządzenia, które posiadają wszystko, co niezbędne, by przeprowadzić sprzątanie domu i to bez masy sprzętów. Prócz tego, że wykonują one niemalże generalne sprzątanie, to odświeżają powietrze i zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia. Niemożliwe? A jednak!

  • Wielofunkcyjne urządzenie do sprzątania

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli wielofunkcyjnych urządzeń do sprzątania. W zależności od modeli możemy liczyć na szereg różnych udogodnień. Cały zestaw składa się przeważnie z głównego urządzenia, zestawu końcówek, zestawu piorącego i dodatkowych akcesoriów. Wszystko to sprawia, że wciągnie kurz, wyczyści niemalże każdą powierzchnię, łącznie z tapicerką, a nawet wytrzepie materac. Gruntowne wyczyszczenia powierzchni dywanów, wykładzin nie będzie już męczące. Co istotne, niektóre wielofunkcyjne urządzenia do sprzątania są rekomendowane dla osób cierpiących na alergie. Prócz gruntownego sprzątania, filtrują, jonizują i odświeżają powietrze. Co ciekawe, zapewniają jednocześnie optymalny poziom nawilżenia. Osoby uczulone na kurz w końcu mogą odetchnąć!

Podsumowanie

Sprzątanie wcale nie musi być drogą przez mękę. Korzystając z nowoczesnych urządzeń, można sobie ułatwić zadanie, a przy okazji mieć znacznie więcej czasu. Rozwój technologii jest widoczny także w sprzętach sprzątających. Jeśli uważasz, że nic nie zastąpi tradycyjnych metod, to jesteś w błędzie. Każda osoba, nawet ta najbardziej przywiązana do starych sposobów, kiedy tylko sięgnie do nowoczesne urządzenie sprzątające, przekonuje się, jak bardzo ułatwia ono życie. Nagle czynności, które były prawdziwą udręką, po prostu stają się łatwe i szybkie do wykonania. Wprowadź nowe gadżety sprzątające do domu, a utrzymanie porządku stanie się bezproblemowe!

Przeczytaj pozostałe Wpisy