Jak znaleźć najlepszą firmę do sprzątania biura?

Jak znaleźć najlepszą firmę do sprzątania biura?

 • 1243
 • 0

Czyste biuro to wizytówka każdej firmy, zarówno tej większej, jak i mniejszej. Sprzątanie tego typu przestrzeni powierza się profesjonalistom. Są oni zobligowani to wykonania szeregu czynności, takich jak utrzymanie porządku w pomieszczeniach biurowych – nie chodzi tu wyłącznie o odkurzanie podłogi i ścieranie kurzu z mebli, ale również o mycie okien, czyszczenie tapicerek. Ponadto dbają oni o czystość toalet, recepcji i wszystkich innych miejsc, o których mowa w umowie. Profesjonalne sprzątanie biur jest oferowane przez sporą ilość firm. Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniej wcale nie jest łatwe.

 • Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę sprzątającą biura?
 • Na co uważać, wybierając firmę sprzątającą biura?
 • Jak znaleźć firmę do sprzątania biura?

W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania i podsuwamy szereg wskazówek dotyczących tego, jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą biura. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać firmę do sprzątania biura?

Ofert profesjonalnych firm specjalizujących się w sprzątaniu biur jest mnóstwo. Mimo tego wybór tej jednak właściwej wcale nie jest łatwy. Na początku zatem należy przeprowadzić weryfikację. Ustal, czy poszczególne firmy mają doświadczenie. Sprawdź, czy posiadają one swoją siedzibę. Oceń, jak przebiega wstępna komunikacja i czy dana firma kontaktuje się z Tobą w miarę szybko. Podstawą wstępnej weryfikacji jest oczywiście internet. Właśnie od tego musisz zacząć konkretną rekrutację. Obecnie każda firma posiada swoją stronę na portalach społecznościowych. Często zamieszczają one zdjęcie, jak poszczególna powierzchnia wyglądała przed posprzątaniem oraz po. Pojawiają się tam również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przeważnie to właśnie te kanały są prawdziwą kopalnią wiedzy o poszczególnych firmach. Opinie osób, które skorzystały już z danych ofert, wskażą Ci plusy i minusy konkretnych ekip. Na pewno dzięki temu zawęzi się ilość firm, które weźmiesz pod uwagę. Kolejny krok to porównanie ofert pod kątem ceny i oferty oraz zweryfikowanie szczegółów.

Potrzebujesz posprzątać mieszkanie lub biuro?

Zadzwoń: 509-245-257

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę sprzątającą biura?

Zatrudnienie firmy sprzątającej to koszt, który trzeba ponieść bez względu na to, czy prowadzi się większą, czy mniejszą działalność. W końcu zadbane biuro sprawia, że jest się zawsze przygotowanym na spotkania biznesowe i nie tylko. W ogarniętej przestrzeni łatwiej się skupić. Sprzątanie open space czy gabinetów nie jest łatwe, dlatego też powinna się tym zajmować ekipa z doświadczeniem. Istotna jest elastyczność, tak by wszystkie Twoje preferencje zostały uwzględnione. O jakie wymagania konkretnie chodzi?

 • Ubezpieczenie

Jest to jedna z pierwszych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Ważne ubezpieczenie OC jest podstawą. W przypadku wypadku związanego ze zniszczeniem sprzęt nie będziesz miał problemów z odzyskaniem określonej kwoty. Ubezpieczenie zabezpiecza Twoje interesy. Solidne firmy sprzątające zawsze je posiadają. Jeśli rozważasz ofertę, w której nie ma o tym mowy, to pamiętaj, że może się to wiązać z potencjalnymi problemami w przypadku zdarzeń losowych.

 • Harmonogram prac

Istotne jest to, by firma sprzątająca biura umiała się dopasować do Twojego grafiku. Już na wstępie warto spytać o godziny świadczenia usług. Pamiętaj, że niektóre czynności takie jak np. odkurzanie, wykonywane w trakcie pracy Twojej i Twoich pracowników mogą rozpraszać. Z tego też względu warto wybierać ekipę, która wszystko ma dokładnie rozplanowane. W zależności od wielkości Twojej firmy nie zawsze da się uniknąć obecności pracowników sprzątających (np. jeśli siedziba Twojej firmy to spory budynek posiadający recepcję), niemniej takie sytuacje należą do rzadkości. Oczywiście punktualność firmy sprzątającej to podstawa. Już na początku oceń, czy zlecone prace zostały wykonane dokładnie i to w obiecanym czasie – jeśli nie, to powinieneś mieć wątpliwości co do solidności pracowników sprzątających.

 • Cena

Często czynnikiem decydującym o wyborze firmy sprzątającej jest cena. Nie zawsze idzie ona w parze z jakością. Zbyt niska powinna dać Ci do myślenia. Wygórowane koszty to z kolei wydatek, który nie zawsze się opłaca. Dobrze porównać kosztorysy innych firm i uwzględnić średnią rynkową. Dowiedz się też, czy proponowaną cenę wliczone są środki chemiczne i sprzęt – nie jest to oczywiste. Poza tym zorientuj się, czy będziesz uiszczać koszty za godziny pracy, dniówki, czy może stały abonament.

 • Ilość zatrudnionych osób

Część firm zatrudnią jedną lub dwie osoby. Profesjonalne sprzątanie biur wymaga większej ekipy. Nie ma możliwości, by jedna osoba wykonała szereg prac – chyba że wynajmujesz jedno biuro i chcesz, by w nim panował porządek. Kilka pomieszczeń to z kolei praca dla solidnej firmy. Uwzględnij wielkość powierzchni i realnie oceń, czy ilość zaproponowanych pracowników będzie wystarczająca. Utrzymanie czystości nie jest wcale łatwe. Jeśli w zakres prac, które chcesz zlecić, wchodzi również zadbanie o część zewnętrzną biurowca, to firma sprzątająca powinna to uwzględnić i dobrać jeszcze jednego pracownika. W ostatnim czasie często mają miejsce sytuacje, że właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych reklamują się jako firma zapewniająca czystość w biurach, a przecież nie ma możliwości, by byli w stanie wykonać szybko, sprawnie i dokładnie szereg prac.

Na co uważać przy zatrudnianiu firmy zajmującej się sprzątaniem biur?

Przed podpisaniem umowy z firmą sprzątającą biura warto zadać osobie zarządzającej kilka pytań.

– Jak długo firma działa na rynku?

Doświadczenie zawodowe jest bardzo ważne. Nikt nie lubi być pierwszym klientem, gdyż wiąże się to ze sporym ryzykiem.

– Jakim sprzętem dysponuje firma?

Wbrew pozorom kwestia sprzętu do sprzątania jest bardzo ważna. Fachowe akcesoria to pewność, że cała powierzchnia biurowa zostanie odpowiednio ogarnięta.

– Czy firma zatrudnia wykwalifikowany personel?

Firma sprzątająca powinna zapewnić zatrudnionym pracownikom szkolenie wstępne – dzięki temu będą oni wiedzieli, co robić i jak. Ponadto zyskujesz wówczas pewność, że prace zostaną wykonane sprawnie.

– Czy przy stałej współpracy firma sprzątająca oferuje klientom zniżkę?

Jeśli planujesz zatrudnić ekipę sprzątającą na stałe, to dowiedz się, czy możesz liczyć na niższą cenę – przy stałym abonamencie jest to możliwe.

– Jaka jest specjalizacja firmy sprzątającej?

Firmy sprzątające mogą świadczyć różne usługi. Sprzątanie biur nie jest wcale łatwe, dlatego też warto wybrać taką ekipę, która ma w tej dziedzinie doświadczenie. Jeśli firma, z którą prowadzisz rozmowy, specjalizuje się w sprzątaniu domów, to nie oznacza to, że w biurze równie dobrze sobie poradzi.

Cechy profesjonalnej firmy sprzątającej biura

 • zatrudnia przeszkolony personel, który wykona wszystkie ustalone prace dokładnie i w ustalonym terminie
 • zatrudnia przeszkolonych pracowników, którzy mają doświadczenie w sprzątaniu biur
 • dysponuje dobrymi sprzętami wysokiej jakości i bezpiecznymi produktami do sprzątania
 • jest elastyczna pod względem terminów

Podsumowanie

Szukając firmy sprzątającej, która posprząta biuro, warto ją dokładnie zweryfikować. Jeszcze przed spotkaniem przygotuj sobie listę pytań – pamiętaj, że lepiej dopytać o więcej kwestii niż być niepewnym. Zasięgnij informacji z sieci – sprawdź opinie nie tylko na stronach, ale w portalach społecznościowych. Pamiętaj, że korzystanie z nowych firm sprzątających niesie pewne ryzyko. Po dogadaniu się z określoną ekipą zawsze podpisz umowę.

Przeczytaj pozostałe Wpisy