Sprzątanie przy muzyce – czyli, jak zmienić obowiązek w przyjemność

Sprzątanie przy muzyce – czyli, jak zmienić obowiązek w przyjemność

  • 1244
  • 0

Sprzątanie to czynność, która jednym pozwala się wyżyć i wyładować emocje, a dla innych jest przykrym obowiązkiem. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że ci drudzy znajdują się w większości. Nie zawsze mamy ochotę na ogarnianie bałaganu, a niestety raz na jakiś czas trzeba się do tego zebrać. Kiedy już widzimy, że nieuchronnie zbliża się dzień sprzątania lub też dom wręcz sam się o to prosi, to warto nieco uprzyjemnić sobie ten obowiązek. Sposobów na to jest cała masa, a jednym ze sprawdzonych jest muzyka. Dlaczego warto sprzątać przy muzyce? Czy słuchając muzyki, szybciej sprzątamy? Poniżej znajdziesz garść przydatnych informacji.

Muzyka do sprzątania – jak sprawić, aby sprzątanie było przyjemnością?

Często na samą myśl o tym przykrym obowiązku, jakim jest sprzątanie, czujemy niechęć. Pamiętajmy jednak, że czynności tego typu możemy sobie uprzyjemnić na różne sposoby. Jedną z najprostszych metod jest oczywiście muzyka. Po włączeniu swoich ulubionych kawałków, zauważymy, że ogarnianie bałaganu idzie nam dużo szybciej. Mało tego, po krótkim czasie zmienią się również nasze skojarzenia związane z ogarnianiem domu. Teraz kiedy przyjdzie czas na ten obowiązek, na wstępie będziemy się zastanawiać, jakiej płyty dziś posłuchamy.

Włączenie muzyki wydaje się być banalną poradą i czynność ta nie sprawi od razu, że po prostu będzie się nam chciało sprzątać. Jednak na pewno uprzyjemnimy sobie ten czas. Oczywiście włączenie muzyki najlepiej się sprawdza przy czynnościach, które są wykonywane bez hałasującego sprzętu. Odkurzając standardowym odkurzaczem, nieraz ciężko usłyszeć, jaki utwór właśnie leci z głośników. Na rynku dzisiaj dostępne są ciche gadżety sprzątające, jednak nie zawsze są one w naszym zasięgu, choćby ze względu na wysoką cenę. Pamiętajmy, że zawsze możemy użyć po prostu słuchawek – dzięki nim nawet odkurzanie nie będzie aż tak nudne.

Dlaczego warto włączyć muzykę podczas sprzątania?

Sprzątanie budzi niechęć z wielu powodów. Obok tego, że zabiera ono cenny czas i bywa męczące, jest po prostu nudne. Powtarzanie tych samych czynności raz na jakiś czas, odkurzanie, mycie podłogi potrafią po prostu zanudzić. Włączając muzykę i poniekąd skupiając się na niej, zapominamy o wykonywanym obowiązku i niejako z automatu się nim zajmujemy. Z tego też względu, jeśli robimy coś, co nie wymaga szczególnego skupienia się czy też zaangażowania, to warto sobie ten czas uprzyjemnić. Dzięki towarzyszącym nam dźwiękom przestaniemy myśleć o tym, jak bardzo monotonne obowiązki wykonujemy, jak wiele energii musimy w nie włożyć oraz jak dużo czasu one wymagają. To, że sprzątanie jest nudne wiedzą wszyscy. Warto jednak uczynić je odrobinę przyjemniejszym.

Potrzebujesz posprzątać mieszkanie lub biuro?

Zadzwoń: 509-245-257

Jaka jest najlepsze muzyka do sprzątania?

W sieci możesz znaleźć całe playlisty najlepszej muzyki do sprzątania. Propozycje są naprawdę różne i zapewne, któraś z nich na pewno trafi w Twój gust. W wolnej chwili warto jednak stworzyć swoją własną składankę utworów, które mogą nam uprzyjemnić porządki. Na pewno każdy z nas wie, które piosenki dodają energii i pobudzają do działania. Włączając je, już przy pierwszym kawałku poczujemy na pewno przypływ siły i poczujemy, że po prostu zaczyna nam się chcieć zabrać za ten uciążliwy i całkiem wymagający obowiązek, jakim jest sprzątanie.

Jaka muzyka jest najlepsza do sprzątania? Co wybrać? Tutaj zapewne możemy znaleźć całą garść wskazówek, w końcu każdy ma inny muzyczny gust. O ile dla niektórych najlepszym wyborem będą szybkie i intensywne rytmy, głośne piosenki rockowe lub dyskotekowe utwory, o tyle innym łatwiej się będzie zebrać przy spokojnych balladach. Kiedy zaczniemy regularnie włączać muzykę podczas sprzątania, to sami będziemy w stanie określić, które utwory dodają nam energii i sprawiają, że po prostu chce się nam ogarniać bałagan.

Rodzinne sprzątanie przy muzyce

Jeśli wszyscy domownicy biorą się za sprzątanie, to warto przygotować zawczasu muzykę, która każdemu z nich sprawi przyjemność. Możemy ustalić, że każdy wybiera kilka piosenek – dzięki temu, playlista będzie już gotowa. Ciekawym rozwiązaniem jest również zamienienie sprzątania w dobrą zabawę. Tańczenie i śpiewanie do ulubionych kawałków wywoła sporo śmiechu, a my sami zapomnimy o tym, jak bardzo monotonny obowiązek wykonujemy.

Puszczanie ulubionej muzyki może być też świetnym sposobem, żeby zachęcić dzieci do ogarniania swojego pokoju. Może nie od razu zabiorą się one do swoich obowiązków, niemniej już po kilku chwilach przekonają się, że sprzątanie nie musi być aż tak nudne.

Przygotowanie odpowiedniej muzyki to zawsze dobry wstęp do sprzątania. Dźwięki ulubionych kawałków po prostu już na wstępie wprawią nas w odpowiedni nastrój i nieco uprzyjemnią ogarnianie kolejnych miejsc w domu. Jeśli choć raz wypróbujemy ten sposób, to na pewno szybko się do niego przekonamy i zobaczymy, że poszczególne czynności nie będą już tak nudne, jak do tej pory.

Przeczytaj pozostałe Wpisy